Цього року значно зросла кількість дитячих жертв смертоносних атак, що тривають по всій Україні

З січня по березень 2024 року 25 дітей загинули внаслідок атак по всій Україні

26 Квітень 2024
Дівчинка на дитячому майданчику біля багатоквартирного будинку в Києві, обстріляного вранці 7 лютого 2024 року, дивиться на випалені квартири.
UNICEF/UNI519474/Filippov
Дівчинка на дитячому майданчику біля багатоквартирного будинку в Києві, обстріляного вранці 7 лютого 2024 року, дивиться на випалені квартири.

ЖЕНЕВА/КИЇВ, 26 квітня 2024 року. Число дітей, які загинули внаслідок атак по всій Україні, збільшилося цього року майже на 40% порівняно з попереднім роком на тлі продовження смертоносних ударів, як заявив сьогодні Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Згідно з підтвердженими ООН даними, внаслідок атак із 1 січня по 31 березня 2024 року загинули 25 дітей — найменшому малюкові було лише два місяці. Повідомляється, що за перші три тижні квітня внаслідок атак загинуло ще дев'ятеро дітей.

«Оскільки смертоносні атаки тривають, діти та їхні сім'ї зазнають ще більших втрат і руйнувань, — сказала Регіональна директорка ЮНІСЕФ у країнах Європи та Центральній Азії Реджина де Домінічіс, завершуючи свій візит до України цього тижня. — Кожна атака гальмує зусилля з відновлення та відбудови, спричиняючи погіршення якості життя дітей. Мене непокоїть, що атаки по всій країні тривають, призводячи до руйнування шкіл, медичних закладів та житлових будинків. Безпечних для дітей місць просто немає».

Згідно з офіційними даними ООН, з початку повномасштабної війни в 2022 році внаслідок атак загинул

и щонайменше 600 дітей, понад 1350 дітей поранені. Реальна кількість загиблих і поранених дітей може бути набагато більшою.

Інфраструктура, від якої залежать діти, також продовжує потерпати від атак. За перших три місяці року було пошкоджено або зруйновано тисячі будинків, 36 медичних установ і 140 навчальних закладів. Атаки, що пошкоджують системи енерго- та водопостачання, ще більше порушили надання критично важливих послуг, що створює додаткові ризики для життя й добробуту дітей.

Два роки повномасштабної війни, яким передували два роки пандемії COVID-19, означають, що доступ дітей до шкільної освіти був порушений на більш як чотири роки (для порівняння: саме стільки триває початкова освіта). Майже половина дітей, зарахованих до шкіл в Україні, не відвідують очні заняття, а близько мільйона дітей по всій країні взагалі не мають доступу до очного навчання через безпекову ситуацію.

В умовах, коли атаки не припиняються, ЮНІСЕФ працює по всій Україні, щоб зберегти навчальні можливості для дітей: відновлює школи та укриття, надає навчальні комплекти для занять удома та підтримує онлайн-навчання. У 2023 році ЮНІСЕФ охопив 1,3 мільйона дітей, які мають доступ до формального та неформального навчання.

ЮНІСЕФ також надає психологічну допомогу та психосоціальну підтримку, зокрема створюючи безпечні простори, центри захисту та підтримки, які лише торік охопили 2,5 мільйона дітей та їхніх піклувальників.Разом із партнерами ЮНІСЕФ відновлює критично важливу водну та медичну інфраструктуру, яка була зруйнована або пошкоджена внаслідок атак.

Нині ЮНІСЕФ додатково потребує 250 мільйонів доларів для забезпечення критично важливої підтримки для дітей та сімей в Україні, зокрема у прифронтових районах, для реалізації програм із гуманітарної допомоги та відновлення у 2024 році.

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Додаткові матеріали

Oleksandr is on a walk in the courtyard with his two-year-old daughter Michelle in Saltivka, Ukraine. They look on at a bombed-out building.

Додаткові матеріали для медіа

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.