ЮНІСЕФ представив типові проєкти укриттів для шкіл та дитячих садків

01 Квітень 2024
image
UNICEF

1 квітня Міністерство освіти і науки спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) представило проєктно-технічну документацію та дизайн проєктів повторного використання, що будуть використовуватися для побудови та облаштування укриттів для шкіл та дитячих садочків в Україні.

Наразі в Україні понад 900 тисяч дітей навчаються онлайн, що впливає на якість освіти, соціалізацію та розвиток компетентностей.  «За результатами міжнародного дослідження PISA, українські школярі відстають на 1,5 року від необхідного рівня. Наше завдання — відновити доступ до якісної освіти, щоб не поглиблювати освітні втрати. А також спільно подбати про безпеку наших дітей. Маємо вже напрацьовані політики, які сприятимуть поверненню до очного навчання», — сказав Міністр освіти і науки Оксен Лісовий. 

Оксен Лісовий
UNICEF

Повернути доступ до очного навчання для 300 тисяч учнів до кінця 2024 року шляхом облаштування укриттів  – така мета комплексної політики «Школа офлайн», яка була анонсована 1 квітня. 

«Для створення безпечного навчального середовища для дітей, ЮНІСЕФ розробив проєктно-технічну документацію та дизайн проєктів, які будуть використовуватися для побудови нових укриттів в дитячих садках і школах. Ми адаптували ці проєкти для закладів освіти з різною чисельністю учнів, врахувавши потреби дітей, їх добробут та дотриманні державних стандартів. ЮНІСЕФ продовжує докладати максимум зусиль для забезпечення безпечного та сприятливого навчального середовища для кожної дитини в Україні», — сказав Джон Маркс, заступник голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні з операційних питань.

Джон Маркс
UNICEF

Віцепрем'єр з питань інновацій, розвитку освіти, науки і технологій Михайло Федоров розповів про data-driven підхід у створенні освітніх політик, зокрема в питанні повернення до очного навчання у школах. «Плануємо до кінця 2024 створити безпечні умови для очного навчання для 300 тисяч учнів, там де дозволятиме безпекова ситуація. У роботі над проєктом ми проаналізували масиви даних за допомогою технології Palantir, щоб оцінити безпекову ситуацію в регіонах, визначити пріоритетні території, де можна повернутися до безпечного очного навчання. Адже якісні дані — основа ухвалення ефективних управлінських рішень. Продовжуємо впроваджувати Palantir в освіті. Зокрема, для аналізу даних про успіхи дітей у навчанні та їхньої кореляції з безпековою ситуацією», — зазначив віцепрем'єр з питань інновацій, розвитку освіти, науки і технологій — Михайло Федоров.

Михайло Федорів
UNICEF

Сьогодні маємо громади, де учні навчаються дистанційно, а за умови наявності укриття і якщо дозволятиме безпекова ситуація — зможуть повернутися до очного навчання. Типові проєкти — це ПКД, яку можна адаптовувати і використовувати повторно, завдяки чому можна значно зекономити кошти та час — до 1-1,5 місяці. Ці проєкти адаптовані до сучасних викликів і стандартів та зрозумілі у використанні, що дозволяє громадам ефективно використовувати їх для отримання державного фінансування.

Перелік проєктів уже можна знайти на оновленій платформі «Моя Фортеця». На ній зібрана вся інформація про будівництво, облаштування та фінансування укриттів. 

Громади самостійно подаватимуть проєкти в систему DREAM, щоб отримати державне фінансування на укриття. Серед головних вимог: 

  • наявність проєктно-кошторисної документації на будівництво або капітальний ремонт укриття; 
  • у закладі освіти має навчатися не менше ніж 200 дітей;
  • проєкт має бути завершений до кінця 2024 року;
  • підтверджене співфінансування від громади не менше 10% від загальної вартості проєкту. 

Після подання проєкту система DREAM автоматично розрахує бали відповідно до конкретних критеріїв. Детальніше про умови отримання субвенції та критерії оцінювання проєктів — за посиланням на сайті «Моя Фортеця»). 

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.