ЮНІСЕФ доставив в Україну понад 108 тисяч доз вакцини від кору

02 Квітень 2024
Малюк лежить на руках у мами під час огляду у лікаря
UNICEF

КИЇВ, 2 квітня 2024 року. В межах сприяння Національній програмі імунізації Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки уряду Японії та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) доставив в Україну 108 200 доз комбінованої вакцини проти кору, паротиту і краснухи (КПК).

«Ця партія вакцин забезпечить щеплення принаймні однією дозою вакцини близько 100 000 дітей. Вакцинація — єдиний захист від кору, адже ліків від цієї хвороби не існує. Щеплення допоможе захистити вашу дитину й запобігти поширенню інфекцій, що особливо важливо в умовах війни, — зазначив Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде. — Дві дози вакцини КПК — у 12 місяців та у 6 років — забезпечують ефективний захист від кору. Тож нагадуємо батькам про важливість вчасно відвести своїх дітей на щеплення».

Кір — небезпечне і вкрай заразне захворювання, яке може спричинити інвалідність та навіть смерть у дітей та дорослих. До 90% невакцинованих людей інфікуються після контакту з хворим. Кір легко поширюється, коли інфікована людина розмовляє, кашляє або чхає.  Будь-яка невакцинована людина може заразитися кором.  

Вакцини Priorix на поличці холодильника у медичному пункті
UNICEF

У 2023 році в Україні було зареєстровано 55 випадків захворювання на кір у 13 областях, серед хворих — 31 дитина. В умовах війни додатковим фактором ризику поширення кору є скупчення людей, зокрема в укриттях під час повітряних тривог. Тож своєчасна імунізація дітей і дорослих від кору та інших хвороб, яким можна запобігти за допомогою вакцин, вкрай важлива. Минулого року охоплення щепленнями від кору в Україні серед дітей віком до одного року становило 92,4%.

«Щеплення захищає не тільки вакциновану дитину, а й дітей, які через медичні протипоказання не мають їх. Школа, організовані колективи, в яких навчаються діти чи відвідують, має бути безпечним для всіх, — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. — Тому в разі якщо рекомендовані щеплення пропущені, наприклад, через переїзд до іншого міста, батькам варто звернутися до пункту щеплення чи сімейного лікаря і надолужити їх. Це питання індивідуального захисту для кожної дитини від хвороб, яким можна запобігти вакцинацією». 

У 2023 р. ЮНІСЕФ закупив і передав українським лікарням 700 тисяч доз комбінованої вакцини КПК.

Image
UNICEF

Довідка

ЮНІСЕФ співпрацює зі Світовим банком, глобальним Альянсом з вакцин та імунізації (Gavi) та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) задля покращення інфраструктури холодового ланцюга в Україні. Вже закуплено й доставлено в Україну майже 6600 холодильників та морозильних камер, які забезпечать ефективне зберігання вакцин у майже 80% пунктах вакцинації. ЮНІСЕФ власним коштом та за кошти USAID також закупив 36 автомобілів для транспортування вакцин із обласних центрів у пункти вакцинації.

Впродовж 2023 року та на початку 2024-го ЮНІСЕФ на запит Міністерства охорони здоров'я України закупив майже 3 мільйони доз вакцин (проти поліомієліту, дифтерії-кашлюка-правця, кору-паротиту-краснухи, гемофільної інфекції типу b (Hib), COVID-19, гепатиту А) за підтримки урядів Японії, Нідерландів і Франції та міжнародної ініціативи COVAX. Окрім того, ЮНІСЕФ доставив майже 6,2 мільйона шприців для вакцинації.

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.