ЮНІСЕФ доставив понад 254 тисячі доз вакцини проти COVID-19 в Україну

28 березня 2024
Image
UNICEF

Київ, 28 березня 2024 року.  Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 254 тисячі доз омікрон-специфічних вакцин виробництва Pfizer для дітей від п’яти років і дорослих. Поставка відбулася за підтримки Глобального альянсу з вакцин та імунізації (Gavi). 

Зокрема, доставлено 52 800 доз мРНК-вакцини Pfizer COVID-19 (Comirnaty Omicron XBB.1.5) для дітей віком від 5 до 11 років та понад 201 600 доз мРНК-вакцини Pfizer COVID-19 (Comirnaty Omicron XBB.1.5) для дорослих та підлітків, старших 12 років.

«Вакцинація може захистити від важкого перебігу COVID-19 та ускладнень. У цій партії є вакцини для дітей віком від 5 до 11 років і для дорослих та підлітків від 12 років. Вакцини вже в Україні. Тому, будь ласка, перевірте, чи отримали ви, ваші діти і старші родичі необхідні дози, і скористайтеся можливістю захистити своє здоров’я», — наголосила заступниця голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Віра Мендонса.

З початку епідсезону в жовтні 2023 року на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіли понад 3,7 мільйона українців. Зареєстровано 839 летальних випадків унаслідок ускладнень COVID-19.

Image
UNICEF

За даними Міністерства охорони здоров’я, з 11 по 17 березня на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли 150 422 людини, з них 88 829 дітей. 4198 українців потребували лікування ГРВІ у медзакладах. До лікарень країни через ускладнення COVID-19 госпіталізували 597 людей, зокрема 94 дитини. Зареєстровано 24 летальних випадки серед хворих, які мали позитивний результат тесту на COVID-19. Усі померлі не мали профілактичних щеплень проти COVID-19 протягом останніх 12 місяців.

«Світова тенденція щодо COVID-19 свідчить, що вірус остаточно переходить до категорії сезонних захворювань, як-от грип. Щороку люди стикатимуться з коронавірусом, який продовжить мутувати. Понад 250 тисяч доз омікрон-специфічної вакцини, яку доставив ЮНІСЕФ, адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон» коронавірусу SARS-CoV-2, який циркулює у країні. Раніше ця вакцина використовувалася для проведення бустерних щеплень, та після змін рекомендацій (наказ МОЗ від 29 лютого 2024 року №346) дозволена і для первинного курсу. Тобто українці, які не мають щеплень проти COVID-19, не завершили первинну вакцинацію, чи пацієнти, яким лікар рекомендує додаткове “бустерне щеплення”, зможуть його зробити омікрон-специфічною вакциною. Вона буде доступна в усіх областях», — зазначив заступник міністра, Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Коронавірус особливо небезпечний для людей, старших за 60 років, вагітних,  людей із хронічними захворюваннями, такими як бронхіальна астма, діабет, гіпертонія, онкологічні захворювання тощо. Якщо ваші родичі або друзі належать до груп ризику, впевніться, що вони щеплені від COVID-19.  

Вакцинація проти COVID-19 є безоплатною. 

Довідка

ЮНІСЕФ співпрацює зі Світовим банком, Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (Gavi) та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) задля покращення інфраструктури холодового ланцюга в Україні. Вже закуплено й доставлено в Україну майже 6600 холодильників та морозильних камер, які забезпечать ефективне зберігання вакцин у майже 80% пунктах вакцинації. ЮНІСЕФ власним коштом та за кошти USAID також закупив 36 автомобілів для транспортування вакцин із обласних центрів у пункти вакцинації. 

Впродовж 2023 року та на початку 2024-го ЮНІСЕФ на запит Міністерства охорони здоров'я України закупив майже 3 мільйони доз вакцин (проти поліомієліту, дифтерії-кашлюка-правця, кору-паротиту-краснухи, гемофільної інфекції типу b (Hib), COVID-19, гепатиту А) за підтримки урядів Японії, Нідерландів і Франції та міжнародної ініціативи COVAX. Окрім того, ЮНІСЕФ доставив майже 6,2 мільйона шприців для вакцинації.

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.