ЮНІСЕФ отримав додаткову допомогу від уряду Японії для гуманітарного реагування на наслідки руйнування греблі Каховської ГЕС

Це щедрий внесок у роботу ЮНІСЕФ з надання населенню постраждалих громад доступу до води, гігієни та санітарії, а також із захисту дітей у Херсоні, Кривому Розі, Марганці, Нікополі, Покрові, Апостоловому, Зеленодольську та в інших уражених районах

19 Червень 2023
Image
UNICEF

Київ, 19 червня 2023 року. Уряд Японії надав ЮНІСЕФ додаткові 1,3 мільйона доларів США для розширення гуманітарної діяльності з підтримки людей, які постраждали внаслідок руйнування греблі Каховської ГЕС. Війна, яка триває в Україні, призвела до того, що 17,6 мільйона людей, зокрема 4,1 мільйона дітей, потребують невідкладної гуманітарної допомоги та захисту. Катастрофічна повінь, спричинена руйнуванням греблі 6 червня 2023 року, та подальше осушення Каховського водосховища значно збільшили гуманітарні потреби населення. Від затоплення безпосередньо постраждали десятки тисяч жителів регіону, а понад 700 000 людей ризикують втратити доступ до безпечної води.

«Я хочу висловити своє глибоке співчуття народові України, який постраждав через повінь внаслідок руйнування Каховської греблі, а також висловити глибоку стурбованість наслідками», - сказав Посол Японії в Україні, Кунінорі Мацуда. - «Я вважаю, що забезпечення доступу до води, гігієни та медичних послуг у рамках екстреної гуманітарної допомоги є невідкладним і дуже важливим питанням. Японія і надалі надаватиме допомогу народові України, зокрема дітям та іншим вразливим категоріям населення, співпрацюючи з ЮНІСЕФ та іншими міжнародними організаціями».

Прорив греблі призвів до того, що багато жителів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей були змушені евакуюватися. Крім того, наслідки повені ускладнять доступ населення до основних послуг. Зокрема йдеться про безпечну воду, захист і систему соціальної підтримки для людей, які залишилися в постраждалих громадах. Психологічні потреби дітей і сімей також під загрозою. Осушення Каховського водосховища, яке було джерелом води для сотень тисяч людей, спричинило серйозну нестачу води в ураженій зоні. До того ж повінь збільшила загрозу вибухонебезпечних предметів для цивільних осіб, особливо для дітей і молоді.

ЮНІСЕФ та інші гуманітарні організації реагують на гуманітарні потреби, що виникли внаслідок прориву греблі, з першого дня атаки. До багатьох постраждалих громад було доставлено бутильовану воду, гігієнічні набори та таблетки для очищення води. Загалом Дитячий фонд ООН надав понад 26 000 5-6-літрових пляшок води й доставив інші життєво важливі засоби в Херсонську, Дніпропетровську та Миколаївську області, зокрема в Марганець і Нікополь. Крім того, ЮНІСЕФ розповсюдив понад 270 000 очисних таблеток, більш ніж 200 резервуарів для води різного розміру (300–1000 л), майже 14 000 гігієнічних наборів і близько 4000 дитячих наборів, які знадобляться в дорозі. Мобільні бригади ЮНІСЕФ у складі лікарів і психологів провели медичне обстеження та надали психологічний супровід понад 400 дітей на Херсонщині; майже 900 осіб скористалися послугами дитячої точки «Спільно» на миколаївському залізничному вокзалі. Понад 1000 сімей із дітьми з постраждалих районів отримали грошову допомогу. ЮНІСЕФ продовжує підтримувати водоканали в постраждалих районах, зокрема у Херсоні, Марганці, Нікополі та Кривому Розі, щоб критична інфраструктура не припиняла свою роботу і в майбутньому була змога відновити системи водопостачання.

«Ми вдячні уряду Японії, тривале та успішне партнерство з яким примножує наші зусилля, спрямовані на допомогу постраждалим громадам і сім’ям в Україні в цей критичний час, — зазначив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін. — Цей щедрий внесок допоможе нам збільшити постачання життєво необхідних засобів, зокрема води й гігієнічних наборів, а також розширити надання негайного захисту, психологічної підтримки та навчання щодо ризиків вибухонебезпечних предметів для сотень тисяч українських сімей і дітей в уражених районах». 

Контакти для медіа

Деміен Ранс
Керівник відділу комунікацій та адвокації
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: drance@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.