02 Січень 2024

Без води дитячий садок працювати не може

У старшій групі Васильківського дошкільного закладу триває урок малювання. Діти старанно виводять пензлями хмари та краплинки дощу. В кожного малюка на столику стоїть склянка із водою. Після заняття діти зможуть вимити ручки від фарби. У цей час їм готують обід. А коли малята вийдуть на прогулянку, у групі зроблять вологе прибирання. Однак так…, Щодня діти взаємодіють з водою: окрім гігієнічних процедур, малюкам показують як поливати квіти., UNICEF Image Image UNICEF Під час занять із малювання кожна дитина має свій стакан із чистою водою. Image, Під час занять із малювання кожна дитина має свій стакан із чистою водою, UNICEF Image Image, Після заняття з малювання діти зможуть помити руки, UNICEF Image Image UNICEF Image Image UNICEF Щодня діти взаємодіють з водою: окрім гігієнічних процедур, малюкам показують як поливати квіти. Image Під час занять із малювання кожна дитина має свій стакан із чистою водою. Image Image Image Жінка вважає, що перебої з водопостачанням створюють проблеми для дитячого садка: «Якщо дізнавалася про…
02 березня 2023

Для дітей на сході України доступ до питної води залишається проблемним

Кожного дня 12-річна Аміна приходить до будівлі школи у місті Мирноград на сході України. Але, на жаль, не для того, щоб сісти за парту і навчатися. А щоб набрати питної води. Вже рік прифронтове місто залишається без стабільного водопостачання через постійні обстріли комунальної інфраструктури. Image, Денний запас води, Технічну воду в Мирнограді централізовано подають раз на декілька днів, а постачання питної води залишається проблемним. Тож Аміна з мамою вимушені брати великі пластикові пляшки та йти до свердловини, розташованої у шкільному дворі. « Води у крані не буває по три-чотири дні. А коли вона йде, то наче іржава — її не можна пити. Тому ми постійно…, Ходити до школи, щоб навчатися, а не по воду, Аміна восени минулого року стала вимушеною переселенкою, переїхавши з мамою з смт Курахівка, що на лінії фронту, до родичів у Мирноград. Пів року тому дівчинка потрапила під артилерійський обстріл та пережила сильний стрес. «Війна — це страх. Я це знаю після того, як потрапила під обстріл. Ми плели з подругою браслети з бісеру у дворі, коли дуже…
02 Травень 2022

Гігієна під час війни

Війна зменшує можливості доступу до базових потреб, таких як вода, тепло, їжа, засоби гігієни. Але дотримуватися правил гігієни – важливо. Поради щодо миття рук, запасів води та самостійного виготовлення антисептичних засобів, що ми зібрали, допоможуть захистити ваше здоров’я та здоров’я вашої дитини., Який запас води потрібен на одну людину?, На одну людину в кризові часи потрібно близько 7,5 літрів води на добу, за умови, що людина здебільшого перебуває не в укритті, а у квартирі/будинку: для умивання та миття, приготування їжі, пиття та миття посуду.  За умов перебування в укритті, літраж зменшується залежно від можливостей сховища, наявності вже готової їжі для споживання: 1,5 л…, Миття рук , Перше, що необхідно пам’ятати та чому слід навчити вашу дитину, – це часто мити руки з милом.  Робити це треба після відвідин вбиральні, після перебування в громадському транспорті, дотику до поверхонь за межами дому, у тому числі до грошей, перед приготуванням та вживанням їжі, після контакту з домашньою твариною, перед тим, як здійснювати будь-…, Як правильно мити руки? , Відкрити кран, намилити долоні, ретельно потерти внутрішню і тильну сторони, змити мило і закрити кран. У громадському місці краще відкривати та закривати кран за допомогою паперового рушника.  Якщо у вас немає доступу до води та мила, скористайтеся дезінфекційним засобом для рук, що містить принаймні 60% спирту. Втирайте його в руки не менше 20-…, ​​Що робити, якщо немає чи обмежений доступ до мила та води? , Антисептик можна зробити власноруч зі складових, що є в аптеці. Візьміть 4 склянки етилового спирту (800 мл), неповну чарку перекису водню (40 мл), столову ложку гліцерину (15 мл) та пів склянки води (120 мл). Кількість можна пропорційно змінювати, відповідно до наявності у вас необхідних складників, контейнерів та потреб.  Можна обійтися без…, Використання посуду , Стежте за тим, щоб діти не пили зі склянок або кухлів, якими користувалися інші, а користувалися своїм індивідуальним посудом, у крайньому разі — одноразовим.  Якщо ж такої можливості немає, спільну склянку або кухоль потрібно ретельно вимити, перш ніж пити з нього. Особливо добре треба мити мийними засобами краї: їх торкаються губами, а разом зі…